Евтино решение за левата бековска позиција

Интер го купува Коларов, Србинот за 2 милиони евра се сели од Рим во Милано

Голем број на извори од Италија пренесуваат дека практично е договорен трансферот на Александар Коларов во Интер, Рома ќе добие 2 милиони евра за услугите на Србинот.

„Нероаѕурите“ се поврзуваа со голем број на имиња за левата бековска позиција, а на крајот, Бепе Марота и неговите соработници се решија за евтино решение.

Голем број на извори од Италија пренесуваат дека практично е договорен трансферот на Александар Коларов.

Србинот ги договорил личните услови со Интер а Рома прифатила понуда од 2 милиони евра.

Александар Коларов, кој во ноември ќе полни 35 години, добро се снаоѓа во формацијата 3-5-2, може да игра и по левата страна, но и да биде дел од тројцата централни дефанзивци.

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе