Луди сцени

Хорор во Аргентина: Навивач од трибините пукал на сред натпревар и го погодил тренерот (ВИДЕО)

Хорор во ниските лиги во Аргентина на мечот помеѓу Уракан де лас Ерас и Феро де Пико, навивач од трибините пукал на сред натпревар и го погодил гостинскиот тренер.

Луди сцени од аргентинскиот фудбал, на меч од ниските лиги беше застрелан гостинскиот тренер Маурисио Ромеро. 

Инцидентот се случил на натпреварот помеѓу Уракан де лас Ерас и Феро де Пико. Во 33 минута од второто полувреме, натпреварот бил прекинат поради немири на трибините, а десетина секунди подоцна се слушаат истрели и се гледа како фудбалерите, судиите и сите други лица на теренот бегаат кон соблекувалните. 

Еден од куршумите завршил во Маурисио Ромеро, предвоникот на Феро де Пико, за среќа не се работело за фатална повреда, и тој бил погоден во пределот на рамото.

Со фактот што Европа продолжува да плаќа милијарди долари за рускиот гас секој месец, таа и понатаму игра онака како што свири Кремљ, покажувајќи на тој начин дека е заробеник на сопственото задоволство.

повеќе

Грејната сезона заврши во месец април како и секоја година, но последнава беше со многу проблеми кои произлегоа од енергетската криза, од војната во Украина и генерално од светската економска криза.

повеќе

Откривањето на минатото ни помага многу да ги научиме изненадувањата на иднината.

повеќе