Ливерпул

Хендерсон три недели во аут, но Клоп е среќен, можело да биде и полошо

Ливерпул ќе биде без Џордан Хендерсон во наредните три недели поради повреда на бутниот мускул која ја заработи на дуелот со Атлетико Мадрид. 

Хендерсон поради повреда предвреме го напушти натпреварот против Атлетико Мадрид од Лигата на шампионите.
 
Јирген Клоп на денешната прес конференција изјави дека очекува тринеделна пауза на неговиот фудбалер.
 
„Повредата на Хендерсон можеше да биде и полоша. Се работи за проблем со бутниор мускул, но е многу поинаква од повредите на некои други играчи во Премиерлигата кои го повредија истиот мускул, пример онаа на Хари Кејн“, вели Клоп.
 
„Не е толку лошо, но ќе отсуствува околу три недели. Не е добро, но мислам дека треба да бидеме среќни, можеше да биде и полошо“.
 
„За дуелот со Вест Хем, со исклучок на Хендерсон, сите други се подготвени“.

Ама бидејќи капиталисти со ситни души ја владеат земјава јас и ти ќе плаќаме, коментираат бизнисмените.

повеќе

Овозможувањето континуитет на стопанството треба да биде на прво место во агендата на Владата, бидејќи закрепнувањето на економијата ќе дојде токму од приватниот сектор.

повеќе

Светот првично се соочи со кризата предизвикана од коронавирусот на некоординиран начин, при што огромен број држави едноставно ги игнорираа предупредувањата и настапуваа самостојно.

повеќе