Премиерлига

Халанд влезе и со гол во 95. минута донесе драматична победа за Сити (ВИДЕО)

Манчестер Сити стигна до трите бода против Фулам со гол во 95. минута, Ерлинг Халанд погоди од белата точка за триумф од 2-1.

Фулам беше многу блиску да му откине два бода на Манчестер Сити, но избраниците на Пеп Гвардиола и со играч помалку стигнаа до победа во драматична завршница.

„Граѓаните“ добро го започнаа натпреварот и поведоа со голот на Алварес, но десет минути подоцна Кансело направи пенал и заработи црвен картон а Переира од белата точка изедначи на 1-1.

Гостите потоа одолеваа до самиот финиш но капитулираа длабоко во судиското надополнување, Халанд од пенал во 95. минута донесе 2-1 и привремено го искачи Манчестер Сити на првото место на табелата во Премиерлигата.

На останатите натпревари од 16 часот, Лидс со пресврт стигна до победа од 4-3 против Борнмут, Брајтон со 2-3 славеше кај Вулверхемптон а Нотингем Форест и Брентфорд одиграа 2-2.

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе