Предвреме го заврши мечот со Болоња

Горан Пандев се повреди!

Горан Пандев заработи повреда на коленото на мечот помеѓу Болоња и Џенова по што предвреме го напушти натпреварот. 

Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев заработи повреда на левото колено уште на почетокот од мечот против Болоња.
 
Пандев се обиде да продолжи да игра но не можеше. Беше изваден од игра во 13. минута.
 
Деталните прегледи ќе покажат за каква повреда станува збор и колку време Пандев ќе отсуствува од теренот. Се надеваме дека не е сериозно бидејќи Македонија ја очекува важниот дуел со Косово.

Кога кризата со коронавирусот ќе заврши, светот повеќе нема да биде ист, концептот на неолиберализмот ќе биде редизајниран.

повеќе

Благодарејќи на коронавирусот, граѓаните го видоа вистинското лице на  оваа натприродна организација, наречена државна администрација. Алчна, себична, несолидарна, нечувствителна.

повеќе

Солидарноста е единствениот начин за надминување на оваа криза.

повеќе