Реагираше брзо и спретно

Голманот на Кадиз е херој, трчаше да однесе дeфибрилатор на трибините (ВИДЕО)

Голманот на Кадиз, Конан Ледесма е херој на денот откако беше еден од првите кои алармираше за проблемите на трибините а потоа трчаше до клупата за резерви и назад до трибините да однесе дефибрилатор.

Победата на Барселона над Кадиз ќе остане во сенка на драмата која се случи на трибините, навивач доживеа срцев удар па лекарските екипи се бореа за неговиот живот.

Еден од хероите е голманот на домаќините, Конан Ледесма кој беше еден од првите кои алармираше за проблемите на трибините.

Тој потоа истрча до клупите за резерви и назад до трибвините да донесе дефибрилатор и докторите да продолжат со реанимација.

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе

Влијанието на корупцијата врз економијата е значајно. Корупцијата може да доведе до неефикасност и погрешна распределба на ресурсите, да ги обесхрабри странските инвестиции и да ја поткопа конкурентноста на фирмите.

повеќе

Почнавме со спротивставени мислења околу Законот за работни односи, со кој недела се прогласува за неработен ден. Завршивме на Уставен суд.

повеќе