Прими два гола но доби убав спомен

Голманот на Елче се изненади кога Лео Меси му го побара дресот (ВИДЕО)

Голманот на Елче, Едгар Бадиа прими два гола од Лео Меси но си замина со убав спомен од Камп Ноу, го доби дресот на Аргентинецот.

Барселона вечерва со 3-0 со совлада Елче во заостанат меч од 1. коло. Гостите издржаа едно полувреме, но квалитетот на Лео Меси и домаќините дојде до израз во вториот дел.

По крајот на натпреварот, камерите уловија интересен момент. Меси реши да го замени дресот со голманот Едгар Бадиа, кој беше прилично изненаден од барањето на Аргентинецот.

Пред неколку недели се наврши една година од почетокот на пандемијата. Ковид-19 ги разоткри системските проблеми во здравствениот систем и другите институционални гранки на Косово.

повеќе

Ако не се претвориме во систем на вакцинални касти („Тргни ги твоите Астразенека-шепи од мојот Фајзер-дедо“), може да застраниме кон вакцинални пасоши со сомнителна валидност („Врвката на оваа пропусница не е во нијанса одобрена од СЗО!“).

повеќе

Освен неколку изолирани обиди, повеќето луѓе не реагираат кај институциите и не бараат одговорност. 

повеќе