Конференциска лига

Големи инциденти на мечот меѓу Ница и Келн, тепачките меѓу фановите го одложија почетокот (ВИДЕО)

Навивачите на Ница и Келн се тепаа на трибините, направија сериозни нереди по што натпреварот не можеше да почне во предвидениот термин. 

Пред почетокот на мечот од Конференциската лига меѓу Ница и Келн, се случија големи нереди на трибините поради кој дуелот не започна.
Веќе помина еден час откога мечот требаше да почне. Веројатно ќе се одигра со поголемо задоцнување.
 
Во Ница пристигнаа дури 12.000 навивачи на Келн.
 

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе