Лига Европа

Гол на Роналдо, победа на Манчестер јунајтед, Барди и Трабзонспор славеа против Црвена звезда (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо конечно се запиша во листата на стрелци оваа сезона и погоди против Шериф во победата на Манчестер јунајтед од 0-2, Енис Барди и Трабзонспор славеа со 2-1 против Црвена звезда.

По 140 погодоци во Лигата на шампионите, Кристијано Роналдо го забележа и голот првенец во Лига Европа, Португалецот вечерва погоди на гостувањето кај Шериф.

Џејдон Санчо по една убава акција во 17. минута го отвори резултатот а Кристијано Роналдо од белата точка реализираше за 0-2 пред крајот на првиот дел.

Во продолжението од мечот, „ѓаволите“ рутински одработија за три бода.

Енис Барди и Трабзонспор со 2-1 ја добија пресметката против Црвена звезда. Хамшик го отвори резултатот во 16. минута за Трезеге да зголеми на 2-0 во 68. минута.

До крајот на натпреварот, Црвена звезда само го намали поразот со погодокот на Николиќ во 89. минута.

Нашиот Енис Барди шанса доби по еден час игра и влезе на местото на Хамшик.