Серија А

Гол на Несторовски за победа на Удинезе (ВИДЕО)

Удинезе со 1-0 ја победи Фиорентина благодарение на гол на Илија Несторовски во финишот од натпреварот. 

Македонскиот напаѓач, Илија Несторовски конечно одигра цел меч за Удинезе, а за тоа возврати со погодок за три бода.
 
Мечот долго време беше 0-0, во 86. минута Де Паул перфектно асистираше, а Нејсторовски со глава постигна убав гол за победа на Удинезе од 1-0.
 

Опседнатоста со лесна и брза заработувачка, завидливоста и љубомората кон побогатите, невидената мрзливост комбинирана со желбата за убав и прилично ситуиран живот, од Македонците создаде зомбизирани суштества кои лутаат низ времето и просторот, без патоказ и без изграден вредносен ориентир по кој ќе се водат низ животот.

повеќе

Иако новогодишните честитки во јануари оваа година, беа најчесто за здравје и со желба за „старото нормално“, првите три месеци од 2021 година не навестуваат крупни промени околу тоа кој ќе биде повторно најизговорениот збор и во периодот кој претстои. 

повеќе