Уште еден играч му го сврте грбот на најбогатиот клуб

Го одби Њукасл и за помалку пари прифати трансфер на „Меаца“, Интер е пред ангажман на Госенс

Медиумите од Италија пренесуваат дека Интер е на добар пат да го донесе Робин Госенс од Аталанта, Германецот одбил побогата понуда од Њукасл за да се пресели на „Џузепе Меаца".

Робин Госенс е една од желбите на Њукасл, но Германецот нема да се пресели на Сент Џејмс Парк. Левиот бек на Аталанта е пред трансфер во Интер и покрај тоа што понудата на клубот од Премиерлигата е побогата.

Се говори дека Интер и Робин Госенс договориле соработка од 2,5 милиони евра плус бонуси по сезона и сега останува двата клуба да постигнат согласност за формулата со која ќе се реализира трансферот.

Според пишувањата на Газета дело Спорт, Робин Госенс ќе се пресели на „Џузепе Меаца“ на позајмица до крајот на сезоната, со опција за перманентен трансфер во зделка вредна околу 30 милиони евра.

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе

Колку и да сакаме Украинците да добијат целосна правда, на ерата на славни војни, несомнени победи и чисти порази ѝ дојде крајот. 

повеќе

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе