Црни прогнози на легендата

Гигс: Манчестер јунајтед би можел да чека уште 20 години за да ја освои Премиерлигата

Легендата на Манчестер јунајтед, Рајан Гигс смета дека на Манчестер јунајтед може да му требаат 15-20 години за повторно да ја освои титулата во Премиерлигата. 

Ливерпул чекаше 30 години да стане шампион на Англија и конечно успеа, а според Гигс нешто слично може да му се случи и на Манчестер јунајтед, навивачите да чекаат долго за триумф во Премиерлигата.
 
„Може да треба да поминат 15,20 години за повторно да се освои Премиерлигата, особено ако Клоп и Гвардиола останат долго во лигата“, вели Гигс.
 
„Кога Ливерпул во 1990 ја освои титулата, си мислеа дека за брзо време ќе освојат и друга, но им требаа 30 години. Дури и на Клоп му требаа четири и пол години за да ја освои. Треба време“.
 
„Клоп го подобруваше тимот секоја сезона, ја освои и Лигата на шампионите, а дури потоа Премиерлигата“.
 

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе