Србинот беше кандидат за нов тренер

Газдата на Сампдорија тргнал на преговори со Станковиќ, завршил зад решетки

Газдата на Сампдорија, Масимо Фереро синоќа беше уапсен, како што открива неговиот агент, тој тргнал на преговори со Дејан Станковиќ а завршил зад решетки.

Првиот човек на клубот од „Луиџи Ферарис“ синоќа беше уапсен, се сомничи за копоративен криминал и лажен банкрот на една од неговите компании.

Адвокатот Џузепино Тенга сега открива дека Масимо Фереро тргнал да преговара со Дејан Станковиќ за Србинот да стане нов тренер на Сампдорија, а на крајот завршил зад решетки.

„Не пратам многу фудбал, но знам дека Фереро тргна да преговара со Дејан Станковиќ, да го именува за нов тренер на Сампдорија. Затоа беше во Милано кога го уапсија“ – вели адвокатот.

Сампдорија е во резултатска криза, по серијата лоши резултати, тренерот Роберто Д’Аверса требаше да добие отказ а Дејан Станковиќ беше прва желба за негов наследник.

Но сега се е стопирано, откако Масимо Фереро заврши зад решетки се повлече од претседателската фотелја.

„Сампдорија нема никаква врска со процесот, но Фереро е принуден да поднесе оставка бидејќи е очигледно дека од затвор не може да го води клубот“.

Колку и да сакаме Украинците да добијат целосна правда, на ерата на славни војни, несомнени победи и чисти порази ѝ дојде крајот. 

повеќе

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе

Сите политичари и безмалку сите новинари во Македонија, се со став дека нема или поточно не е можен план Б во преговарањето за влез во ЕУ со Бугарија.

повеќе