Валенсија

Гатузо е нов тренер на Валенсија (ВИДЕО)

Сега и официјално, Џенаро Гатузо е нов тренер на Валенсија, тој потпиша двегодишен договор со шпанскиот клуб. 

Гатузо синоќа пристигна во Валенсија, а денеска стави потпис на договорот со клубот.
 
„Валенсија постигна договор со Џенаро Гатузо кој ќе биде тренер на првиот тим во следните две сезони, до 30 јуни 2024 година“, стои во соопштението на клубот.
 

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе