Квалификации за ЕП

Футсалците се изборија за реми против Србија, голманот Петровски правеше чуда

Македонската футсал репрезентација одигра 1-1 на гостувањето кај Србија во 3. коло од квалификациите за Европското првенство во 2022.

Македонија со бод се враќа од гостувањето кај Србија во квалификациите за ЕП во Холандија. Футсалците се изборија за реми против фаворитот а голема заслуга за ова има голманот Петровски.

Пршиќ во 4. минута донесе водство за Србија но Крстевски шест минути подоцна погоди за 1-1.

Домаќините комплетно доминираа во продолжението, упатија дури 30 удари од кои 13 во рамките на голот но Петровски правеше чуда и не дозволи да биде совладан по втор пат.

Македонија за четири дена има нова пресметка со Србија, овој пат ние сме домаќини во арената „Јане Сандански“.

Опседнатоста со лесна и брза заработувачка, завидливоста и љубомората кон побогатите, невидената мрзливост комбинирана со желбата за убав и прилично ситуиран живот, од Македонците создаде зомбизирани суштества кои лутаат низ времето и просторот, без патоказ и без изграден вредносен ориентир по кој ќе се водат низ животот.

повеќе

Иако новогодишните честитки во јануари оваа година, беа најчесто за здравје и со желба за „старото нормално“, првите три месеци од 2021 година не навестуваат крупни промени околу тоа кој ќе биде повторно најизговорениот збор и во периодот кој претстои. 

повеќе

Програмата за вакцинација во Бугарија може исклучиво да се окарактеризира како фијаско. 

повеќе