Премиерлига

Фулам го изненади Лестер, Лукман му го посвети голот на Папа Буба Диоп (ВИДЕО)

Фулам дојде до големи три бода во битката за опстанок откако со 2-1 победи на гостувањето кај Лестер, Луман својот гол го посвети на починатиот Папа Буба Диоп кој дел од кариерата помина токму на Кревин Котиџ. 

Лестер влезе како голем фаворит против Фулам, но гостите од Лондон си одат со трите бода.
 
Резултатот беше отворен во 30. минута со гол на Лукман, тој погодокот му го посвети на Папа Буба Диоп, поранешниот сенегалски фудбалер на Фулам кој почина на 42 години. Лукман зема негов дрес од Сенегал и го крена во воздухот.
 
Осум минути подоцна Кавалеиро реализираше од пенал и зголеми на 2-0, тогаш Лестер сфати дека негативата од два гола е веќе сериозна.
 
Но, тешко играа момците на Брендан Роџерс, дури во 86. минута Барнс го намали резултатот на 2-1. Во последните мигови Лестер со сите сили се трудеше да избегне пораз, но не успеа да постигне втор гол.
 
Лестер остана на четвртата позиција, а Фулам се искачи за една позиција над опасната зона

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе