36 километри на час

Французите му ја мереа брзината на Мбапе при неговиот гол против Марсеј (ВИДЕО)

Килијан Мбапе уште еднаш импресионираше со својата брзина, па Французите се обидоа да измерат колку трчал при постигнувањето на голот. 

ПСЖ со 2-0 го победи Марсеј на негов терен во француското класико, а еден од погодоците беше дело на Килијан Мбапе.
 
Французите пресметаа дека Мбапе при тркот пред погодокот постигнал брзина од 36 километри на час што е фантастична брзина.
 

Да бидеме реални: регионот на многу начини сè уште е претежно (погрешно) разбран и (погрешно) третиран и меѓународно се нарекува „бурето барут на Европа“.

повеќе

Јане бил свесен дека деновите му се одброени и отворено говорел за тоа. Знаел дека многумина имаат причина да го ликвидираат, дека им пречи во остварувањето на нивните „повисоки цели“.

повеќе

Во македонскиот интернет простор постојано се појавуваат и гаснат портали, со што засекогаш исчезнуваат и објавените содржини.

повеќе