Изненадување во стартниот состав на Португалија

Фернандо Сантош го седна Роналдо на клупата за мечот со Швајцарија

Кристијано Роналдо не е во стартниот состав на Португалија за осминафиналниот меч против Швајцарија. 

На анкета во Португалија, повеќе од 70 отсто Португалци сметаа дека Кристијано Роналдо треба да седне на клупата за дуелот со Швајцарија.
 
Тоа и се случи, селекторот Фернандо Сантош реши да не го стави во стартниот состав, па Роналдо ќе чека шанса од клупата.
 
Кошта е на голот, Пепе и Диаш се во срцето на дефанзивата, Гереиро и Далот се бекови, Карваљо Отавио и Бернардо Силва се во средината, Жоао Феликс и Бруно Фернандеш ќе напаѓаат од страните, а Рамос е напаѓач.
 
Кај Швајцарија Зомер се враќа на голот, Шар и Акањи се централно во дефанзивата, Родригез и Фернандез се бекови, Фројлер и Џака се во средниот ред, пред нив е Соу, странични играчи се Шакири и Варгас, а најистурен во нападот е Емболо.
 

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе