Нов предизвик за македонскиот фудбалер

Фенербахче го промовираше Алиоски (ВИДЕО)

Турскиот гигант Фенербахче, вечерва и официјално го промовираше македонскиот фудбалер, Езгјан Алиоски во ново засилување. 

Фенербахче вечерва на својот стадион го промовираше Езгјан Алиоски во ново засилување откако синоќа објави дека го договориле неговиот ангажман.
 
Алиоски во новата сезона во Фенербахче ќе игра на позајмица од Ал Ахли.
 
Тој е вториот македонски репрезентативец кој ќе го носи дресот на овој турски гигант, претходно од 2017 до 2019 таму играше Елиф Елмас.

Предложеното законско решение се фокусира на аудиовизуелниот/радиодифузниот сектор, игнорирајќи ги последниве две децении на развој на дигиталниот домен и на интернет, со сите негови позитивни и негативни страни.

повеќе

Според последното истражување на организацијата ПИНА, базирано врз анкети направени со 103 новинарки, 24,1% од новинарките добиле закани за физичко насилство, а 19,5% и закани по животот.

повеќе