Откако поради него клубот одлучи да не го купи Арнаутовиќ

Фановите на Јунајтед го слават Македонецот: Некој нека му купи пиво! (ФОТО)

Фановите на Манчестер јунајтед го слават македонскиот навивач кој допринесе клубот да се откаже од намерата да го купи Марко Арнаутовиќ.

Манчестер јунајтед беше сериозно заинтересиран за Арнаутовиќ, но под притисок од фановите реши да се откаже во намерата да го ангажира играчот на Болоња.
 
 
Тој раскажал за расистичкиот испад на Арнаутовиќ против Македонија и Манчестер јунајтед го земале тоа во предвид.
 
Навивачите на Манчестер јунајтед сега го слават Македонецот кој даде допринос за клубот да се откаже од Арнаутовиќ.
 
Има разни коментари, а еден напишал: „Некој нека му купи пиво“.

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе

Шоковите кои се случуваат истовремено и распадот на меѓународната соработка го направија управувањето со кризи невозможно - барем со користење на стандардните алатки. 

повеќе

Oд Словото за академик Божин Павловски, 80 години од раѓањето и 60 години од неговото творештво.

повеќе