Камерунецот беше снимен како физички напаѓа човек

Ето со нога брутално удри камерман во глава (ВИДЕО)

Светската фудбалска легенда, Самуел Ето физички нападна човек со камера по вчерашниот меч меѓу Бразил и Јужна Кореја.

Легендарниот Ето кој сега е претседател на Фудбалската федерација на Камерун, физички нападна човек надвор од стадионот на кој се играше мечот меѓу Бразил и Јужна Кореја.

Фанови правеа селфи со него, а во меѓувреме од десната страна се појави човек со камера. Нејасно е поради која причина, но Ето одеднаш збесна и почна да се расправа со човекот.

Не може да се каже какви зборови разменија и што го налути толку Ето, но може да се види како легендарниот фудбалер го нападна човекот и го удри со нога во глава.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе