Неговиот агент потврди

Ериксен ќе продолжи да игра, има понуди од два клуба

Агентот на Кристијан Ериксен открива дека данскиот фудбалер има понуди од два клуба, но не кажа кои се тие. 

Кристијан Ериксен синоќа го раскина договорот, но Данецот нема намера да престане да игра фудбал и покрај проблемите со срцето.
 
Тој ќе игра со вградениот дефибрилатор, нешто што не е дозволено во Серија А, но дозволено е во други лиги.
 
Според Фабрицио Романо, Ајакс не е меѓу клубовите кои би го ангажирале Ериксен, но веќе има понуди од други клубови за данскиот фудбалер.
 
„Можам да потврдам дека тој ќе продолжи да игра, два клуба ми се јавија, ме прашуваа за него пред две недели“, потврди агентот Мартин Шутс.

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе

Сите политичари и безмалку сите новинари во Македонија, се со став дека нема или поточно не е можен план Б во преговарањето за влез во ЕУ со Бугарија.

повеќе

(Насловот е на турски со причина, во превод, „писмо или револвер“.)

повеќе