Тотнем испаѓа од игра

Ериксен ќе избира помеѓу два клуба

Скај Спортс пренесува дека Кристијан Ериксен ќе избира помеѓу продолжување на соработката со Брентфорд или преселба во Манчестер јунајтед.

Кристијан Ериксен на почетокот од годинава имаше успешен кам-бек на терените откако минатото лето добро ги исплаши сите кога колабираше на натпреварот помеѓу Данска и Финска.

Брентфорд му понуди нов договор на Данецот, за кого интерес пројавија и Тотнем и Манчестер јунајтед.

Како што пренесува Скај Спортс, „спарси“ се повлекле од трката, па Кристијан Ериксен сега ќе одлучува помеѓу Брентфорд и Манчестер јунајтед.

Предлогот на „ѓаволите“ е подобар од финансиски аспект, но парите не се приоритет на фудбалерот. Кристијан Ериксен и неговото семејството се чувствуваат добро во Лондон и имаат одредени резервации за преселба на северот од Англија.

Данецот исто така сака да биде стартер на секој натпревар со цел да обезбеди место во составот на Данска за мундијалот во Катар.

На 6 октомври 1946 година почна носењето на моштите на Гоце Делчев од Софија во Скопје, столицата на слободна Македонија.

повеќе

Постои нужна потреба од прилагодување на студиските програми, соодветните силабуси и наставниот курикулум на реалната потреба на пазарот на труд во државата.

повеќе

Во текот на оваа и претходната година, инфлацијата ја задуши македонската економија. 

повеќе