Тажен ден за фамилијата Елмас

Елмас скршен од болка играл против Рома, тој денеска се враќа во Скопје, починал неговиот дедо

Синоќа Елмас ги одигра последните 13 минути од дербито меѓу Наполи и Рома, а денеска се враќа во Скопје за погреб на неговиот дедо. 

Според информацијата на „infosport.mk“, Елмас пред натпреварот со Рома дознал дека починал неговиот дедо.
 
И покрај тоа македонскиот фудбалер професионално си ја изврши задачата и одигра дел од мечот со Рома, но веќе денес се враќа во Скопје за да биде дел од погребот.
 
Од тоа што го има зборувано во минатото, Елмас бил многу близок со неговиот дедо.

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе