Серија А

Елмас повторно беше стартер, Наполи со пресврт до победа над Бреша (ВИДЕО)

Наполи дојде до трите бода од гостувањето кај Бреша иако по првото полувреме губеше со 1-0, тимот на Гатузо на крајот се радуваше на победа од 2-1. 

Елиф Елмас го освои Гатузо, македонскиот репрезентативец повторно беше стартер за Наполи.
 
Бреша од првата минута реши да се брани, а Наполи мака мачеше да го пробие бедемот.
 
И покрај таквата ситуација на теренот, Бреша поведе со гол на Ченселор во 26. минута.
 
Но по полувремето работите се променија, поради игра со рака на Матеју, Наполи доби пенал, Инсиње погоди од белата точка за израмнување на 1-1.
 
Само пет минути подоцна Руиз постигна прекрасен погодок за комплетен пресврт и победа на Наполи од 2-1.
 
Елмас на теренот се задржа до 76. минута кога беше заменет од Зиелински.
 
Следниот предизвик на Наполи е мечот против Барселона во Лигата на шампионите.

Ама бидејќи капиталисти со ситни души ја владеат земјава јас и ти ќе плаќаме, коментираат бизнисмените.

повеќе

Овозможувањето континуитет на стопанството треба да биде на прво место во агендата на Владата, бидејќи закрепнувањето на економијата ќе дојде токму од приватниот сектор.

повеќе

Светот првично се соочи со кризата предизвикана од коронавирусот на некоординиран начин, при што огромен број држави едноставно ги игнорираа предупредувањата и настапуваа самостојно.

повеќе