Серија А

Елмас одигра десетина минути, Наполи дојде до важна победа (ВИДЕО)

Наполи со 2-0 го победи Беневенто и освои три многу важни бодови во битката за топ 4, Елиф Елмас во игра влезе во последните десетина минути. 

Елмас од клупата го почна денешниот меч со Беневенто, нашиот фудбалер во игра влезе во 82. минута кога резултатот веќе беше 2-0.
 
Мертенс во 34. минута постигна гол за 1-0, Политано во 66. минута го реализирашае вториот погодок за Наполи.
 
Наполи мечот го заврши со играч помалку откако Кулибали во 81. минута доби втор жолт картон.
 

Опседнатоста со лесна и брза заработувачка, завидливоста и љубомората кон побогатите, невидената мрзливост комбинирана со желбата за убав и прилично ситуиран живот, од Македонците создаде зомбизирани суштества кои лутаат низ времето и просторот, без патоказ и без изграден вредносен ориентир по кој ќе се водат низ животот.

повеќе

Иако новогодишните честитки во јануари оваа година, беа најчесто за здравје и со желба за „старото нормално“, првите три месеци од 2021 година не навестуваат крупни промени околу тоа кој ќе биде повторно најизговорениот збор и во периодот кој претстои. 

повеќе

Програмата за вакцинација во Бугарија може исклучиво да се окарактеризира како фијаско. 

повеќе