Серија А

Елмас го реши големото дерби, со негов гол Наполи го победи Милан (ВИДЕО)

Со гол на Елиф Елмас на почетокот на натпреварот Наполи го победи Милан со 1-0 на Сан Сиро и го скокна на табелата во Серија А. 

Елиф Елмас е херојот на Наполи на големото дерби против Милан, македонскиот фудбалер му донесе триумф на својот тим.
 
Погодокот падна во петтата минута кога по центаршут од корнер на Зиелински, Елмас погоди со глава за водство на Наполи од 1-0 што беше и конечен резултат.
 
Во 90. минута Милан даде гол преку Кеси, но ВАР го поништи поради офсајд од Жиру кој и не играше со топката, но беше во недозволена позиција.
 
Наполи и Милан имаат ист број на бодови, 39, но Наполитанците имаат подобра гол разлика и се на второто место. Прв на табелата е Интер со 43 бодови.
 

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе