Лига на шампиони

Еланга го спаси Манчестер јунајтед од пораз кај Атлетико, Бенфика и Ајакс одиграа возбудливо реми (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед избегна пораз на гостувањето кај Атлетико Мадрид, младиот Антони Еланга донесе 1-1, Бенфика и Ајакс одиграа возбудливо реми, гостите два пати водеа, но мечот заврши 2-2.

Манчестер јунајтед се враќа со 1-1 од гостувањето на „Ванда Метрополитано“. Атлетико поведе рано, Жоао Феликс во 7. минута донесе 1-0. Избраниците на Диего Симеоне потоа го имаа натпреварот под контрола, но една грешка ги врати гостите во живот.

Реиналдо лошо процени една топка, Еланга изби сам пред Облак и прецизно биеше за 1-1, ова беше првиот шут на „ѓаволите“ во рамките од голот.

На вториот вечерашен натпревар, АЈакс два пати водеше на „Луж“ но Бенфика се избори за 2-2.

Тадиќ ги донесе гостиет во предност од 0-1 во 18. минута, за Алер да ја затресе сопствената мрежа во 26. минута за 1-1.

Напаѓачот се искупи по половина час игра и го донесе Ајакс во предност од 1-2, но Јаремчук го имаше последниот збор и во 72. минута стрелаше прецизно за 2-2.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе