Германскиот клуб потврди

Един Терзиќ е нов тренер на Борусија Дортмунд

Борусија Дортмунд потврди дека 39-годишниот Терзиќ ќе биде прв тренер на тимот, тој доаѓа на местото од Розе кој доби отказ по крајот на сезоната. 

Терзиќ кој пред две сезони беше привремен тренер на Борусија Дортмунд, сега се враќа во клубот и доби тригодишен договор.
 
Борусија Дортмунд потврди дека тој утре ќе го стави потписот на договорот со трајност до 30 јуни 2025 година.

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе