Англичанецот конечно донесе одлука

Џеси Лингард доби плата која не се одбива и направи неочекуван избор

Џеси Лингард реши да ја продолжи кариерата во Нотингем Форест, Англичанецот прифатил договор со неделна плата од околу 200.000 фунти.

Џеси Лингард доби неолку понуди откако му заврши договорот со Манчестер јунајтед, Вест Хем и Њукасл се посочуваа како најсериозни опции, но вечерва пристигна информација дека Англичанецот решил кариерата да ја продолжи во Нотингем Форест.

Новајлијата во Премиерлигата успеа да стигне до потписот на Џеси Лингард откако на маса стави богат договор.

Како што пренесуваат медиумите од Англија, се работи за неделна плата од околу 200.000 фунти неделно, или нешто над 10 милиони фунти по сезона.

Само за споредба, ниту еден фудбалер во Серија А нема вакви примања, ниту повратниците Ромелу Лукаку и Пол Погба.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе