Ла Лига

Два гола на Бензема, за три бода на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Реал Мадрид со 2-1 победи на гостувањето кај Атлетик Билбао, а сите три погодоци беа постигнати во првите десет минути.

И покрај сите проблеми што ги има со отсутни фудбалери, Реал Мадрид дојде до триумф од гостувањето кај Атлетик Билбао.
 
Карим Бензема беше херојот на кралскиот клуб, ги постигна и двата гола за Реал Мадрид.
 
Бензема постигна супер гол во 4. минута од мечот, а три минути подоцна даде уште еден погодок за водство од 2-0.
 
Во 10. минута Сансет постигна прекрасен гол и го намали резултатот на 2-1.
 
Иако по овие рани погодоци се очекуваше дека уште ќе се тресат мрежите, тоа не се случи.
 
Сега Реал Мадрид има дури осум бода повеќе од Севиља која има и натпревар помалку.

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе