Ла Лига

Два бода од четири меча, Барса и Меси останаа разочарани и против Алавес (ВИДЕО)

Барселона одигра само 1-1 на гостувањето кај Алавес, Нето им подари предност на домаќините, Гризман со мајсторски лоб се погрижи да биде избегнат срамен пораз.

По одличниот старт во новата сезона од Ла Лига, Барселона влезе во резултатска криза. Избраниците на Куман имаат два бода од четири меча откако вечерва одиграа само 1-1 на гостувањето кај Алавес.

По половина час игра, Нето не знаеше што сака со топката па им подари гол на домаќините, Риоха ја затресе празната мрежа за 1-0.

Барселона изедначи во 63. минута, Гризман го постигна својот прв гол оваа сезона со мајсторски лоб.

„Каталонците“ потоа силно притиснаа, имаа неколку шанси за пресврт но не постигнаа втор гол, па Лео Меси и другарите разочарани си заминауваат од „Мендизороца“.

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе

Јас, Ангела Илиевска , учесник во повеќе протестни движења низ годините наназад, со себе го носам товарот на мојата личност и идеалите кои ги застапувам низ сите тие движења.

повеќе