Серија А

Драма на Олимпико со среќен крај за Рома (ВИДЕО)

Мечот меѓу Рома и Специја имаше исклучително драматична завршница, гостите во 90. минута израмнија на 3-3, но волчицата во судиското продолжение погоди за победа од 4-3. 

Малку фалеше Рома да изгуби два бода од дуелот со Специја, но фаворитот на крајот успеа да го добие целиот плен.
 
Мечот почна добро за Рома, во 17. минута Мајорал донесе предност од 1-0, но само седум минути подоцна Пиколи го изедначи резултатот.
 
Рома уште подобро го почна второто полувреме, со два брзи гола на Мајорал и Карсдроп дојде до водство од 3-1.
 
Специја намали на 3-2 преку Фариас и се врати во игра, а Верде погоди во 90. минута за 3-3. Во тие моменти се чинеше дека Рома ја испушти победата, но Пелегрини постигна гол во 92. за победа од 4-3.

Богатите држави мораат веднаш да донираат вакцини против ковид-19 на загрозените држави. 

повеќе

Можеби ни треба регистар на погрешни перцепции на граѓаните за криминалот и корупцијата во државата.

повеќе

Младите бараат подобар живот надвор од државата, бидејќи доаѓаат до заклучок дека приватните компании и странските организации им пружаат поголема поддршка и повеќе ги вреднуваат отколку сопствената држава.

повеќе