Доријан Бабунски даде нов гол за Дебрецин (ВИДЕО)

Во македонското дерби во Унгарија, Доријан и Давид Бабунски беа подобри од Матеј Цветановски, Дебрецин со 3-1 го победи Ѓирмот. 

Од тројцата македонски фудбалери Доријан беше стартер, Давид влезе во 75. минута, а Матеј Цветановски во 60. минута.
 
Доријан Бабунски со погодок во 86. минута ги постави конечните 3-1. Ова за него беше четврти гол за Дебрецин, одигра 11 натпревари.

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе