Донарума ја доби наградата за најдобар голман

Голманот на ПСЖ и на италијанската репрезентација, Џинлуиџи Донарума ја доби наградата за најдобар голман на свечената церемонија во Париз. 

Донарума кој беше најдобар играч на Европското првенство и беше еден од најзаслужните за континенталната титула на Италија, е прогласен за најдобар голман на сезоната.
 
Тој ја доби наградата „Лав Јашин“ која Франс фудбал ја доделува за најдобар чувар на мрежата.

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе