ТАЛЕНТИРАНИОТ ГОЛМАН САКА ДА ЈА ПРОДОЛЖИ СОРАБОТКАТА

Донарума: Фан сум на Милан, се надевам дека ќе останам на Сан Сиро

Џиџо Донарума изрази надеж дека ќе остане во Милан, вели дека преговорите за новиот договор со Милан се во рацете на неговиот агент Мино Рајола

Големиот талент на „Росонерите“ минатиот месец наполни 18 години и сега може да добие нов побогат договор.

Но преговорите тапкаат во место поради одолговлекувањето на процесот на продажба на клубот на ивеститори од Далечниот Исток.

Агентот на Џиџо Донарума, Мино Рајола во неколку наврати изрази скептицизам за новите газди од Кина и сугерираше дека поради нив може да го однесе голманот во друг клуб.

Во разговор со медиумите од Италија, самиот Џиџо Донарума сега изрази надеж дека ќе остана на Сан Сиро.

„Се надевам дека ќе останам” – вели Донарума. „Фан сум на Милан па сакам да останам”.

„Што се однесува до новиот договор, за тоа се грижи мојот агент”.

Постојат кафе барови каде стои натпис дека немаат интернет па препорачуваат луѓето да си прават муабет како порано. 

повеќе

Заев рече дека не му се допаѓа како соседните земји реагирале на кризата во Македонија и власта во Србија ја нарече „националистичкото раководство на Вучиќ“, па во Белград предизвика епидемија од паѓања во несвест од изненаденост и навреденост. Хм, во што е точно проблемот?

повеќе

Луѓето се лутат што бизнисмените не реагирале или недоволно критикувале за лошите владини потези во минатото. Од нивна перспектива - веројатно со право.

повеќе