Лига Европа

Домашни порази на Манчестер јунајтед и Црвена звезда во Лига Европа (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед со 1-0 загуби од Реал Сосиедад на Олд Трафорд, со истиот резултат Црвена звезда е поразена од Монако во Белград, двата гола беа постигнати од пенал. 

Во составот на Манчестер јунајтед се вратија Кристијано Роналдо и Хари Мегваер, но тимот на Тен Хаг не успеа да даде гол на свој терен.
 
Реал Сосиедад ги однесе трите бода благодарение на гол на Мендез од пенал во 59. минута. Најстрогата казна беше досудена поради игра со рака на Мартинез.
 
Судбината на Манчестер јунајтед ја доживеа и Црвена звезда, и тие загубија на домашен терен со гол од пенал.
 
Погодокот за Монако го реализираше Емболо на 15 минути до крајот на мечот.
 
 
Барди и Трабзонспор загубија на гостувањето кај Ференцварош со 3-2, македонскиот репрезентативец го одигра само првото полувреме.
 
Ефикасно беше во Рим каде Лацио со 4-2 го победи Феенорд. Два гола за лацијалите даде Весино, по еднаш погодија Луис Алберто и Фелипе Андерсон.

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе

Провокација е именувањето на бугарските клубови „Борис III“ и „Ванчо Михајлов“. Не можеа ли да бидат со имињата Елин Пелин, Димчо Дебељанов, Черноризец Храбар или Иван Вазов?

повеќе