Франс Фудбал ги избира најдобрите

Доделени првите награди во Париз: Педри најдобар млад фудбалер, Левандовски најдобар голгетер

На церемонијата во Париз за престижната „Златна топка" се доделни првите награди, Педри од Барселона е најдобар млад фудбалер, Роберт Левандовски е прогласен за најдобар голгетер.

Уште една награда за големиот талент на Барселона, откако беше избран за „Златно момче“, вечерва Педри го доби и „Копа трофеј“, признание за најдобар млад фудбалер во изборот на Франс Фудбал.

„Сакам да се заблагодарам на Барса, тренерите, играчите, особено капитените, кои ми помогнаа полесно да се адаптирам. Сакам да му се заблагодарам и на Меси, за се што стори за мене и советите кои ми ги даде“ – рече Педри, кој неодамна наполни 19 години.

Потоа на ред беше новата награда, за најдобар голгетер, која заврши во рацете на Роберт Левандовски од Баерн Минхен.

„Горд сум на овој трофеј. Знам што значи да бидете подготвен да постигнувате голови. Морам да им се заблагодарам на соиграчите и тренерите, без нив, немаше да успеам. Сакам да му се заблагодарам на семејството, тоа ми значи многу, ме туркаат да продолжам“ – вели Полјакот.

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе