Лига на шампиони

Добра вест за Челси, реваншот наместо во Мадрид ќе го игра во Лондон

Навивачите на Челси се навикнаа на лоши вести периодов, па еве конечно и една добра за нив иако не мора многу да значи, реваншот со Реал Мадрид ќе го играат на свој терен иако не беше извлечено така. 

Челси требаше да го пречека Реал Мадрид во првиот меч од четвртфиналето во Лигата на шампионите, а реваншот да се игра на Бернабеу, сепак тоа се промени.
 
Причината е што Атлетико Мадрид и Реал Мадрид не можат во исто време да го играат четвртфиналето на домашен терен.
 
Според правилата, Атлетико Мадрид си го задржа извлечениот термин затоа што како шампион на Шпанија има предност при оваа одлука.
 
Реал Мадрид ќе го игра првиот меч на Бернабеу, а реваншот на Стемфорд Бриџ.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе