Распоредот за новата сезона од Ла Лига

Димитриевски ѝ гостува на Барселона во првото коло

Новата сезона во најдобрата шпанска лига ќе стартува на 13. август, Столе Димитриевски со Рајо Ваљекано во првото коло ќе гостува на Барселона. 

Бранителот на трофејот, Реал Мадрид ќе почне на гостински терен кај Алмерија, а Атлетико Мадрид му гостува на Хетафе.
 
Првото Ел Класико ќе биде на 16 октомври во рамките од деветтото коло, а Реал Мадрид ќе биде домаќин, дуелот не Камп Ноу ќе биде одигран на 19 март.
 
Ла Лига 1 коло:
 
Атлетик Билбао – Мајорка
Барселона – Рајо Ваљекано
Реал Бетис – Елче
Селта Виго – Еспањол
Кадиз – Реал Сосиедад
Осасуна – Севиља
Алмерија – Реал Мадрид
Хетафе – Атлетико Мадрид
Реал Ваљадолид – Виљареал
Валенсија – Жирона
 
Комплетниот распоред од Ла Лига можете да го погледнете на овој ЛИНК.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе