Ла Лига

Димитриевски го сочува голот на Рајо, Барди и Леванте никако да победат

Рајо Ваљекано со 1-0 го победи Еспањол и ја продолжи одличната форма на домашен терен, Леванте и Елче одиграа без голови 0-0. 

Столе Димитриевски го одбрани голот на Рајо Ваљекано кој оствари уште еден триумф на домашен терен, овојпат го победи Еспањол со 1-0.
 
Клучниот момент се случи во 54. минута кога Кабера си постигна автогол.
 
Леванте го смени тренерот, но резултатите остануваат исти. Денеска одиграа само 0-0 против Осасуна.
 
Барди почна од клупата за резерви, во игра влезе во 67. минута од натпреварот.
 
По 16 одиграни меча Рајо е на високото 6то место, а Леванте е последен без ниту една победа.

Колку и да сакаме Украинците да добијат целосна правда, на ерата на славни војни, несомнени победи и чисти порази ѝ дојде крајот. 

повеќе

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе

Сите политичари и безмалку сите новинари во Македонија, се со став дека нема или поточно не е можен план Б во преговарањето за влез во ЕУ со Бугарија.

повеќе