Ла Лига

Димитриевски го сочува голот на Рајо, Барди и Леванте никако да победат

Рајо Ваљекано со 1-0 го победи Еспањол и ја продолжи одличната форма на домашен терен, Леванте и Елче одиграа без голови 0-0. 

Столе Димитриевски го одбрани голот на Рајо Ваљекано кој оствари уште еден триумф на домашен терен, овојпат го победи Еспањол со 1-0.
 
Клучниот момент се случи во 54. минута кога Кабера си постигна автогол.
 
Леванте го смени тренерот, но резултатите остануваат исти. Денеска одиграа само 0-0 против Осасуна.
 
Барди почна од клупата за резерви, во игра влезе во 67. минута од натпреварот.
 
По 16 одиграни меча Рајо е на високото 6то место, а Леванте е последен без ниту една победа.

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе