Лош ден за македонскиот голман

Димитриевски доби бизерен црвен картон, на негово место влезе синот на Зидан (ВИДЕО)

Рајо Ваљекано со 1-0 загуби на гостувањето кај Леганес, а нашиот голман Столе Димитриевски заработи црвен картон по што му го отстапи местото на Лука Зидан. 

Леганес од четвртата минута водеше со 1-0, а во 63. минута, Столе Димитриевски доби бизарен црвен картон. Најпрво судијата му покажа жолт, а веднаш потоа и директен црвен поради некој дополнителен збор кој голманот не требаше да го каже.
 
На местото од Димитриевски во игра влезе синот на Зинедин Зидан, Лука Зидан.

Во моментов, мал број проекти или иницијативи во Македонија се фокусираат на тоа како универзитетите ги подготвуваат студентите за општествена одговорност и за граѓанскиот статус.

повеќе

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе