Напаѓачот покажа класа и надвор од теренот

Дибала приреди големо изненадување за фан на Рома кој се шетал низ Колосеумот (ФОТО)

Еден навивач на Рома вчера имаше незаборавна прошетка низ Колосеумот во Рим, му пријде Пауло Дибала и му се потпиша на дресот.

Изминатово лето, Пауло Дибала реши да ја продолжи кариерата во Рома и предизвика лудило во Рим.

Аргентинецот синоќа покажа дека покрај тоа што е голем фудбалер, има одлични манири и надвор од теренот.

Навивачи на Рома вчера имаше незаборавна прешетка низ Колосеумот, откако Пауло Дибала му пристапи и му го потпиша дресот. Двајцата потоа се фотографија ја овековечија средбата.

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе