„Ѓаволите“ пред првиот трансфер ова лето

Делегација на Манчестер јунајтед е во Амстердам за да го договори првото засилување за Тен Хаг

Медиумите од Англија пренесуваат дека делегација на Манчестер јунајтед е во Амстердам со цел да го договори трансферот на Антони, Бразилецот треба да биде првото засилување за Ерик тен Хаг.

„Ѓаволите“ се поврзуваат со голем број на имиња, но до овој момент нема пристигнато потврда за ниту еден трансфер. Сепак, работите можат да се променат во брзо време, Сан пренесува дека делегација на Манчестер јунајтед денеска ќе биде во Амстердам со цел да го договори Антони.

Манчестер јунајтед е подготвен да плати 40 милиони фунти за услугите на Бразилецот и да го направи прво засилување во ерерата на Ерик тен Хаг.

22 годишниот Антони имаше солидна сезона со 12 погодоци и 10 асистенции на 33 натпревари, голема заслуга за ова има Ерик тен Хаг.

Кога пристигна веста дека стратегот го напушта Ајакс и се сели во Манчестер јунајтед, Бразилецот на социјалните мрежи напиша: „Ти благодарам за се што ме научи. Ако некогаш ти затребам, знај дека ќе бидам покрај тебе“.

Ќутејќи - банализирамо. Банализирајќи - нормализирамо. Нормализирајќи - дозвољуемо пред очи да ни се повампируа фашизмот и нацизмот.

повеќе

Самата идеја на странските директни инвестиции е да донесе нови вработувања со повисоки плати кои треба да ги исплаќа странскиот инвеститор.

повеќе

Треба да се размисли за тоа дека сите предлози и промени кои доаѓаат од Брисел, не можат ефикасно да се применат и во Македонија и да се дејствува во правец на благосостојба на граѓаните, а не само на профитите.

повеќе