Серија А

Дејан Станковиќ би можел да си замине од Црвена звезда и да се пресели во Серија А

Дејан Станковиќ би можел тренерската кариера да ја продолжи во Серија А, Сампдорија сака да го ангажира српскиот стратег. 

Фабрицио Романо открива дека по поразот од Лацио, Сампдорија му подготвува отказ на тренерот Роберто Даверса.
 
Раководството сака нов тренер да им биде Дејан Станковиќ.
 
Станковиќ во моментов е под договор со Црвена звезда, но Сампдорија планира да почне преговори за негов ангажман.

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе