Неславен почеток на престојот во Интер Мајами

Деби за заборав: Игуаин промаши пенал, па ќе се тепаше со противничките играчи (ВИДЕО)

Гонзало Игуаин имаше неславно деби за тимот на Дејвид Бекам, најголемата ѕвезда на Интер Мајами беше далеку од импресивен.

Интер Мајами загуби со убедливи 3-0 на гостувањето кај Филаделфија Унион.

Игуаин имаше шанса да дебитира со гол, но беше многу непрецизен од белата точка. Противничките играчи некоректно тргнаа да му се смеат во лице за промашувањето по што тој влезе во жесток вербален дуел со нив.

Веќе е јасно дека светот никогаш нема да биде ист по завршувањето на пандемијата и дека последиците ќе креираат нови образовни можности.

повеќе

Време е да се слушнат мислењата на 30-те компании кои најдобро се справуваат со кризата.

повеќе

Мицкоски треба да побара собраниска расправа за односите со Бугарија или во перцепцијата на јавноста ќе биде изедначен со Заев. Лидерските средби не се институционална форма.

повеќе