Примера

Де Јонг е херојот на Барселона, гол и асистенција за победа кај Елче (ВИДЕО)

Барселона со 2-0 победи на гостински терен кај Елче, Френки Де Јонг со гол и асиситенција беше главниот играч на каталонскиот тим на овој натпревар. 

Меси денеска не беше во составот на Барселона, но Френки Де Јонг истапи и обезбеди победа.
 
На пет минути пред крајот на првото полувреме тој даде гол за водство од 1-0, а во 89. минута му асистираше на Пуџ за конечна победа од 2-0.

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе