Премиерлига

Дарвин Нуњез со својот прв гол на Енфилд му донесе победа на Ливерпул (ВИДЕО)

Ливерпул со 1-0 го победи Вест Хем, а херој на црвените беше Дарвин Нуњез, Челси одигра без голови на гостувањето кај Брентфорд. 

Стрелците не беа расположени денеска во Премиерлигата, на првите четири денешни меча паднаа вкупно три гола.
 
Еден од нив беше на Енфилд, каде Дарвин Нуњез го постигна својот прв домашен гол за Ливерпул и му донесе победа на тимот од 1-0.
 
Нуњез еднаш ја погоди и стативата од голот на Фабијански, а полскиот голман и му одбрани една одлична шанса.
 
Челси одигра 0-0 на гостувањето кај Брентфорд.
 
Њукасл со погодок на Алмирон го совлада Евертон, а Саутемптон со гол на Адамс славеше на гостувањето кај Борнмут.
 

Почнавме со спротивставени мислења околу Законот за работни односи, со кој недела се прогласува за неработен ден. Завршивме на Уставен суд.

повеќе

Да ги споменеме и другите големи глобални предизвици: големите опасности од еколошка катастрофа; зголемувањето на нееднаквоста во нашите општества; и напливот на нови технологии кои можат да го нарушат светот доколку истите не бидат соодветно користени и контролирани.

повеќе

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе