Лига на шампиони квалификации

Црвена звезда ја наполни мрежата на Пјуник (ВИДЕО)

Црвена звезда со убедливи 5-0 славеше против екипата на Пјуник во третото квалификациско коло од Лигата на шампионите.

Црвена звезда си ја заврши задачата во Белград, на гостувањето во Ерменија ќе треба само рутински да одработи за да се пласира во плејофот за пласман во групната фаза од Лигата на шампионите.

Синоќа црвено-белите доминираа против Пјуник, во центарот на вниманието беше Букари кој постигна хет-трик, по еде гол дадоа Кангва и Митровиќ.

Победа од 5-0 синоќа обезбеди и Бодо/Глимт кој го совлада Жалгирис, гол помалку постигна Макаби Хаифа која со 4-0 беше подобра од Аполон.

Динамо Киев со 1-0 го победи Штурм, а Карабак и Ференцварош одиграа нерешено 1-1.

На 6 октомври 1946 година почна носењето на моштите на Гоце Делчев од Софија во Скопје, столицата на слободна Македонија.

повеќе

Постои нужна потреба од прилагодување на студиските програми, соодветните силабуси и наставниот курикулум на реалната потреба на пазарот на труд во државата.

повеќе

Во текот на оваа и претходната година, инфлацијата ја задуши македонската економија. 

повеќе